Giresun Haberleri

Hayvanları Koruma Gününde Anlamlı Etkinlik

0

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi. Atatürk Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte hayvanseverler ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin de katılımıyla, kedi ve köpekler için hazırlanan mama paketleri ile mama kabı dağıtımı yapıldı.

Etkinliğe, Giresun Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden ve Şerafettin Vurgun, Belediye Meclis Üyesi Berrin Aydın, Hayvan Durum İzleme Polisleri, Jandarma Çevre ve Doğa Koruma Birimi, Milli Parklar ve Doğa Koruma Müdürlüğü, Veteriner Hekimler Odası, Giresun Hayvanları Koruma Derneği, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve hayvanseverler katıldı.

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün önemine dikkat çekerek, “Sadece bir gün değil, her gün hayvanları koruma günü olsun. Çünkü onlar da can taşıyor. Sizin vereceğiniz bir avuç mama ve su ile hayata tutunuyorlar. Bu açıdan sadece bir gün değil, 365 gün onları korumamız gerekir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım