Giresun Haberleri

Hemşerilerimiz Vakıf Gibi Çalışıyorlar

0

Kış mevsiminde İstanbul’da valiliğin ve belediyelerin ulaşamadığı köprü altında ve cami avlularında evsiz yatıp kalkan aç insanlara bu kez Piraziz ve Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği yardım elini uzattı.

İstanbul’da kurulu bulunan Piraziz ve Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği, evsizlere her Cumartesi yaşam mücadelesi veren insanlara sıcak yemek servisi yapıyorlar. Piraziz ve Köyleri Kültür Yardımlaşma Derneği iyilik hareketiyle yola çıktı. Kısa sürede Fatih ilçesinde yüzlerce evsize ulaştı. Buralarda yaşayan 125 kişiyi sosyal yönden izlemeye aldı. İnsanların günlük yaşamlarını devam ettirecek kadar gıdaya ulaşmakta zorlandığını fark eden Piraziz ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Metin Öztürk, İstanbul Fatih ilçesini kapsayan evsiz insanlar için bir şeyler yapmak gerektiğini söyledi.

Öztürk açıklamasında, “Pandemi sürecinde de evsizlerin yemek, battaniye, mont ve temizlik kiti ile ihtiyaçları karşılanıyor. Koronavirüs olanlar hastaneye götürülüyor. Çorba alan insanların sayısı çoğalırken, iyilik için kıvılcım yakan insanların sayısı da arttı. ‘Çorbada Tuzun Olsun’ olarak adlandırılan çalışmayı duyanlardan kimisi mercimek getirerek, kimi para göndererek, kimi ekipte yer alarak çalışmalara katkıda bulunuyor. Evsizlerin yemek ihtiyaçları dışında sosyal yaşama dönmeleri için kollarını sıvayan gönüllüler, nüfus cüzdanı çıkarmaktan, sağlık sorunlarının çözülmesine, madde bağımlısı olanların rehabilite edilmesinden, barınma şartlarının iyileştirilmesine ve psikolojik desteğe kadar birçok faaliyeti de gerçekleştiriyor” dedi.

Haber: Erol Küçük

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım