Giresun Haberleri

Hemşerimiz İbrahim Ünye Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı Oldu

0

Geçtiğimiz günlerde yapılan Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlık seçiminde tek liste ile İbrahim Ünye genel başkan olarak seçildi. Tüm delegenin oyunu alan Ünye Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı oldu.

Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye Yazılı bir açıklama yaptı. Ünye açıklamasında “Nizam-ı Âlem Ocakları olarak hedeflerimiz arasında İslam’ı daha önde tutmak kaydıyla Türk milliyetçiliğine bağlı kalmaktayız. Millî kimliği oluşturan ve uzun tarihî geçmişte kader birliği yaptığına inandığı topluluklar ile köken farkına bakmaksızın omuz omuza ilerlemeyi savunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ndeki problemlerin çözülmesinde ortak bilinci güçlü kılmayı ve birlikte yaşama idealini perçinleyecek millî bir kültür üretme amacını hedefliyoruz. Hiçbir kesimi ötekileştirmeden, bütün insanları ilk insan ve peygamber Âdem’in çocukları olarak görerek bu ölçü çerçevesinde Türk milletine karşı duyduğu derin sevgi, bağlılık ve sorumluluk şuurunu yerleştirmek hedeflerimiz arasında. Milliyetçilik anlayışını İslam ile bütünleşmiş, Türk-İslam medeniyeti ülküsünü esas alan ve “İ’lay-ı Kelimetullah için Nizam-ı Âlem” diyen Ülkü erlerinin davasını yaşatmaya çalışacağız” dedi.

Nizam-I Alem Ocakları Genel Başkanları Listesi

1 Ekim 1992’de Muhsin Yazıcıoğlu’nun talimatıyla kurulan İlk ve kurucu genel başkanlığını Servet Avcı’nın yaptığı Temmuz 1994’te Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanlık görevini, Emir Kuşdemir’ Emir Kuşdemir ise 1995 de Süleyman Doğan’a devretti.  Aralık 1995’te genel başkanlık görevini Yavuz Ağıralioğlu’na devretti. 8 Mart 1997 tarihinde Yavuz Ağıralioğlu, genel başkanlık görevini Ege Bölge Başkanı görevinde bulunan Tuna Koç’a devretti. Şubat 2000’de Genel Başkan Tuna Koç görevini Yüksel Türkay’a devretti. Yüksel Türkay ise görevini Osmanlı Partisi Kurucu Genel Başkanı İbrahim Ünye’ye bırakmış oldu.

Nizam-I Alem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye Kimdir?

Nizam-ı Âlem Ocakları Genel Başkanı İbrahim Ünye 1987 İzmit’te doğdu. Aslen Giresun, Bulancak’lıdır. Osmanlı Partisi Kurucu Genel Başkanlığı, Yeşil Çotanak Kadın Futbol Kulübü Başkanlığı, Osmanlı İş Adamları Derneği Kurucu Genel Başkanı Eski Alperen Ocakları Başkanlığı, Osmanlı Topluluğu Giresun İl Başkanlığı yapmıştır. Aynı zamanda Giresun’da yerel bir radyo ve gazete sahibidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım