Giresun Haberleri

Hıdırellez Tepesi, “Tabiat Parkı” Oldu!

0

Tirebolu’nun Yalç Köyü sınırları içinde bulunan ve turizme kazandırılması planlanan Hıdırellez Tepesi, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tabiat Parkı” olarak ilan edildi…

Tirebolu’nun Yalç Köyü sınırları içinde bulunan ve turizme kazandırılması planlanan Hıdırellez Tepesi, yapılan önemli girişimler sonucu, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Tabiat Parkı” olarak ilan edildi. Söz konusu projenin ilimiz ve ilçemiz turizmine kazandırılması için İl Genel Meclisi Üyelerimizin Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimlerin olumlu sonuç vermesiyle, Hıdırellez Tepesi, ilgili bakanlığın da onayı ile Tabiat Parkı kapsamına alındı. İlçemizin Yalç Köyü sınırları içinde bulunan ve toplam 32 hektarlık alanın turizme kazandırılması yolunda atılım adımların gerçekleşme safhasına girmesi, ilçemizde büyük memnunlukla karşılandı.

Konuyla ilgili olarak İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Şener, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, söz konusu projenin ilçemize kazandırılmasında gösterdikleri desteklerden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi.

Yöre turizmi yönünden önemli bir kazanım olacak Tirebolu Hıdırellez Tepesi’ne yapılacak C Tipi mesire alanı, ilçemize ayrı bir güzellik katacak ve bu proje yöremize turizm açısından büyük bir ivme kazandıracaktır. Bu projenin gerçekleşmesinde önemli katkısı olan Milli Parklar İl Müdürü hemşerimiz Ali Hıdır’a ve ilçemiz siyasetçilerine teşekkür ediyoruz ve Tabiat Parkı’nın ilçemize hayırlı-uğurlu olmasını diliyoruz.

Kaynak: Tirebolu Ekspress 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım