Giresun Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Dikkatine!

0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Dikkatine!

Sayın Bakanım!

Özellikle AK Parti iktidarı döneminde gerek kabine üyesi olarak gerek partide yönetici olarak çalışmalarınızı yakinen takip eden, hizmet aşkınızı ve çözüm üretme maharetinizi takdir eden, umumiyetle hizmetlerini alkışlayan, ara sırada eleştiren, ömrünü siyaset arenasında geçirmiş ve son kullanım süresi dolmak üzere olan bir fâniyim…

*

Sayın Bakanım!

Son olarak, sel felaketi münasebetiyle şehrimizde bulunduğunuz süredeki çalışmalarınız ve mütevazı halinizle, hele hele mazota muhtaç hale getirilmiş İl Öze İdarede operasyonunuzla sizleri sevmiş ve takdir etmiştim…

İl Öze İdareye neşter operasyonunuza sevinmiştik; zira yıllardır sağır sultanların dahi duyduğu Özel İdaredeki yolsuzluk iddialarına neşter vurulacağı, sorumlularından, atanmış ve seçilmiş hâmilerinden hesap sorulacağına (sizlere olan güvenimizde dolayı) inanmış ve umutlanmıştık!

*

Sayın Bakanım!

Özel İdare Sekreterinin alınma sebebi olarak “Kum ve çakıl ocaklarının derelerdeki kontrol edilemeyen faaliyetleri” olduğuna dair yaptığınız bir açıklamanız, maalesef Özel İdaredeki operasyonun “çözüm için değil çözümsüzlük için, iddiaların açığa çıkartılması değil sanki iddiaların örtülmesi için” yapıldığı endişesi doğurmuş, hem zat-ı âlinize olan güveni, hem de şahsınızda AK Parti’ye olan umutları gölgelemiştir!

Acizane kanaatim odur ki, özel idaredeki (şayet doğru çıkarsa) yolsuzluk iddialarının örtülmesi Dereli başta olmak üzere sair ilçelerdeki yenileme projelerinizi de gölgeleyecektir!

*

Sayın Bakanım!

Bu son operasyonla alakalı açıklamanız;

  • Acaba Sayın Bakan’a bir yerlerden baskı mı geldi de geri adım atıldı?
  • Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan’ın konuşmalarını başkalarının hazırladığı gibi acaba Sn. Bakanın da konuşmalarını başkaları hazırlıyor da, Bakan Beyin bu konuşmadan haberi yok mu? Zira bu konuşma Bakan Bey’in ne şahsına ne de onun genel üslubuna pek benzemiyor! Gibi, yorumlara vesile olmuştur!

Sayın Bakanım!

Sizlerin Özel İdare Operasyonu hakkındaki son sözleriniz bizlere, bir tarihler Türkiye gündemini meşgul eden Rabia Naz meselesi hakkındaki “Aylardan beri bu meseleyi takip ediyorum. Kimse bu meseleye korkudan girmek istemiyor. Girenleri de sosyal medyada ya marjinaller ya da yüreği acıyanlar tepkiyle susturuyorlar… Gördüğüm şudur; Yargı emniyet adli tıp herkes görevini yapıyor. Buradan çıkarılmak istenen hedeflenen sonuç şudur; Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor. Bugüne kadar babanın iddialarını kanıtlayacak en ufak bulguya rastlamadık. Bu meseleyi kapatabilecek Türkiye’de bir güç yok. Böyle bir vicdan da yok” sözlerinizi hatırlattı…

Rabia Naz meselesinin akıbeti malum!

Yoksa Özel İdare Operasyonu akıbeti de Rabia Naz akıbeti gibi mi olacak?

*

Sayın Bakanım!

Giresunlular sadakati de vefayı da iyi bilir… Hizmet edeni de etmeyeni de iyi tanır… Mayasında biraz sertlik vardır ama merttir… Hoşgörülü ve merhametlidir…

*

Sayın Bakanım!

Giresunlular sizlerden acilen bir açıklama bekliyor:

  • İl Özel İdaredeki yolsuzluk iddialarının üzerine (vesile olanların sıfatları ve konumları ne olursa olsun) netice alınıncaya kadar gidilecek mi gidilmeyecek mi?
  • Mesela Özel idare tarafından kiralanan araçların özel idarede değil de özel işlerinde çalıştırıldıkları sahte fişlerle çalıştı gibi gösterildiği, (A) adresine yapıldığı diye fatura edilen betonun falan köye muhtarlık seçimi için peşkeş çekildiği (ve bunlara benzer daha niceleri gibi iddiaların üzerleri örtülecek mi örtülmeyecek mi?

Malum, güven tesisi zordur lakin kaybetmek için bir anlık gaflet yeter!

Bizler, sizler gibi yetişmiş, birikimle, cesaretli ve mert devlet adamlarının harcanmasını değil harcanmamasını, önünün kesilmesini değil açılmasını istiyoruz!

*

“Sözün revaç bulduğu, buna karşılık işin hiç olmadığı bir devreye yetişirsen, şerli insanlar arasında kaldığını ve şerli bir zamanda yaşadığını bilesin.” (Ebu Hazım)

Vesselam…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım