Giresun Haberleri

İlaçlama Çalışmalarına Hız Verildi

0

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sinek ve haşereyle mücadelede en doğru zaman olan larva döneminde yoğunlaştırdığı çalışmalarla zararlı canlıların üremesinin önüne geçiyor. Ekipler termal sisleme makinesiyle kanalizasyon hatları ve dere menfezlerini ilaçlıyor.

İlaçlar sayesinde havaların ısınmasıyla beraber oluşan mikropların, insana ve çevreye olan etkisi minimum seviyeye indiriyor. Ekipler termal sisleme makinesiyle kanalizasyon hatları ve dere menfezlerini ilaçlıyor.

Taşıdıkları bakterilerle, birçok hastalığı insanlara bulaştırabilen haşerelerle etkili bir şekilde mücadele eden Belediye insan sağlığı için ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasının da böylece önüne geçiyor.

Haşereyle mücadelede vatandaşlara da görev düştüğüne dikkat çeken Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, apartman arasındaki boş alanlara çöpünü atmamalarını, ağzı açık bir şekilde su depolamamalarını, kuyu benzeri depoların sinek girmeyecek şekilde ağzının kapalı olmasına özen göstermeleri gerektiğini hatırlattı.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım