Giresun Haberleri

İlimiz Vaka Sayısı Artışında Süper Lige Çıktı

0

10-16 Temmuz tarihleri arası için açıklanan insidans haritasına göre vaka artışında birkaç merdiven atlayarak koronavirüste süper lige çıkmış olduk.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca akşam saatlerinde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Son bir haftada vaka sayısı en çok artan illerimiz; Siirt, Giresun, Bingöl, Diyarbakır ve Kırıkkale. Aşı İle toplumsal bağışıklık elde edilene kadar tedbirlere uymak zorundayız. Sevdiklerinizi tehlikeye atmayın” dedi.

Koca yaptığı başka açıklamada ise “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı programını ne kadar kısa sürede tamamlayabilirsek o kadar kısa sürede salgın gündemi dışında kalırız” diyerek vaka sayısındaki artışa dikkat çekti.

Biz haberi hazırladığımız dakikalarda ise günlük vaka ile ile ilgili bildiler son dakika ile açıklandı. Buna göre bugün 214.196 test yapıldı. 9.586 vaka tespit edilirken 5.093 kişi iyileşti. 52 kişi ise maalesef vefat etti. Bu da son bir haftada vaka sayısının % 100 arttığını gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım