Giresun Haberleri

İstanbul’dan Seçilen Vekillerimiz Belli Oldu

0

Bu dönem özellikle İstanbul’dan aday olan hemşerilerimiz ile ilgili bir haber yapmış ve adaylarımıza başarılar dilemiştik. Dün yapılan 28.Dönem Milletvekili seçimleri sonucuna göre kazanan adaylarımız belli oldu. Haberimizde de belirttiğimiz gibi sırası seçilmeye müsait olan adaylarımız Hasan Turan, Büşra Paker, Hulki Cevizoğlu Ak Parti’den, Burak Akburak İyi Parti’den ve Hasan Bitmez de CHP listesinden Saadet Partisi milletvekili seçildiler.

İstanbul birinci bölgeden Ak Partiden Hasan Turan üçüncü defa ustalık dönemi olarak yeniden seçildi. Bu dönem kendisinden önemli görevler bekliyoruz. İyi Parti’den seçilen Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak ise çıraklıktan yetişen hemşericiliği ile insanımızın mecliste uğrayacağı bir kapısı olacak.

İstanbul ikinci bölgeden Ak Parti listelerinden seçilen Hulki Cevizoğlu ve Büşra Paker ise bizleri ilk defa temsil etmenin heyecanını yaşayacaklar. Büşra Paker bir Alucralı kızı olarak meclisin en genç milletvekillerinden biri olacak.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, Alucralı bir hemşerimiz olarak partisine uzun yıllar hizmet etmiş biri. Bu dönem Millet İttifakı bileşenlerinden biri olarak CHP listelerinden Kocaeli’nden aday gösterildi ve kazandı. Milli görüş kökenli ikinci Hasan’ımız olacağı umuluyor.

Bir de Giresun gelinimiz var ki şöhreti dünyayı tutmuş biri. Konya Milletvekili olarak iki dönemdir görev yapan Leyla Şahin Usta bu dönem Ankara Milletvekili olarak görev yapacak.

Bir başka adayımız ise iş adamı Murat Şahin ise seçimleri kazanamadı. İstanbul Birinci Bölgeden MHP adayı olan Şahin’e bir sonraki dönemde başarılar diliyoruz.

Kazanan vekillerimize görevlerinde başarılar diliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım