Giresun Haberleri

İyi Parti; TMO Ne Yapmaya Çalışıyor?

0

İyi Parti Giresun İl Başkanı İsmail Bektaşoğlu yaptığı yazılı açıklama ile “TMO kime hizmet ediyor?” dedi. Piyasa fiyatının altında satış fiyat açıklayan TMO’nun bu hareketiyle neye ve kime hizmet ettiklerini anlayamadıklarını belirtti.

Yapılan açıklamada “1 Şubat Çarşamba günü TMO’nun resmi hesabından yayınlanan kabuklu fındık satışlarımız başlamıştır haberiyle piyasalarda altmış üç lira olan Giresun kalite fındık birden düşüşe geçmiştir. TMO’nun duyurusuna göre 2021 mahsulü Levant kalite fındıklar için 58 lira, 2022 mahsulü Levant ve Giresun kalite kabuklu fındıklar için 61 lira, numune talebi halinde 65 lira şeklinde uygulanacağı açıklandı.

Bu açıklamaya göre TMO ne yapmaya çalışıyor? Üreticiyi desteklemesi gereken bir kurum bu açıklamayı neye göre yapmıştır? Gübre, ilaç, mazot girdilerinin yükseldiği şu zamanda emeğinin karşılığını almaya çalışan üreticiye mahsulünü beklettiği için bir ceza mı kesilmiştir? Maliyetinin altında fındık satmaya çalışan TMO bu fiyatlarla kimlerin kasasını doldurmaya çalışmaktadır? Bu açıklama ile fındık alım satım yapan esnaflarımızın da ellerinde olan mahsulden zarar etmektedir. Bu durumda TMO kime hizmet etmektedir?” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım