Giresun Haberleri

Kahraman Ordumuzla İftihar Ediyoruz!

0

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, kahraman ordumuzun aleyhinde “devletin ordusu satılmış” ifadesinin kullanılması ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı.

Akbulut bildirisinde “Bir milletvekilinin, katıldığı televizyon programında, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hakkında saygı sınırını aşarak “Devletin ordusu satılmış” ifadesini kullanması kamuoyunda infiale neden olmuştur. Kahraman ordumuzu yaralayan bu hadsizliği şiddetle kınıyoruz.

Ordu millet demektir. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) aleyhindeki bu sözler birlik ve beraberliğimiz için son derece tehlikelidir. Bu çirkin davranış milletimizi üzmüştür. Failinin yargılanarak, hak ettiği cezayı alacağına inanıyoruz.

Ordumuzla iftihar ediyoruz. Ordumuz, milletimize gönülden bağlıdır. Bu birlik ve beraberlikten, ancak düşmanlarımız rahatsızlık duyar.

Teröre geçit vermeyerek, şehirlerimizde huzuru sağlayan, Suriye’de, Libya’da ve en son Azerbaycan’da mazlumun hakkını koruyan ordumuza nefretle dil uzatmak, büyük bir sorumsuzluktur.

  • Vatanına, devletine ve milletine bağlı bir ordu neden birilerini rahatsız ediyor?
  • Bugün ordumuza satılmış diyenler, yarın şehitlerimizin karşısına hangi yüzle çıkacaklardır?
  • Ordumuza bu hakareti yapanlar, “Ordu göreve” diyerek, iktidar olamadıkları için mi saldırganlaştılar?

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin, son yıllarda artan operasyon kabiliyeti bölgemizdeki dengeleri değiştirmiştir. Türkiye’nin önünü kesmek isteyenler, TSK’yı hedef almışlardır. Türkiye’ye uyguladıkları askeri malzeme ve mühimmat ambargosu ile netice alamayanlar, ordu üzerinden siyaset yaptırarak hem ordumuzu yıpratmak hem de milli savunma hamlesine engel olmak istemektedirler.

Milli savunmamızı ve ordumuzu güçlendirmek için atılan adımlar isabetlidir. Arkasında milletimizin tam desteği vardır.

Ordu, Millet ele ele vermiştir. Türk silahlı kuvvetlerimiz bugün güçlenmiştir.

Balkanlarda, Afganistan’da, Somali’de vb. ülkelerde görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, barış için, milletimizi temsilen bayrağımızı dalgalandırmaya devam edecektir.

​Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, tüm üye kuruluşlarımızla birlikte, kahraman

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım