Giresun Haberleri

Kent Konseyi’nden Başkan Şenlikoğlu’na Teşekkür

0

Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel yaptığı yazılı açıklama ile Giresun Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları överek Başkan Aytekin Şenlikoğlu‘na teşekkür etti.

Gürel yaptığı açıklamada “2019 yılı sonlarına doğru Çin’de başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan yaklaşık 2 milyon kişiyi etkileyerek bugüne kadar 120 binden fazla insanın ölümüne sebebiyet veren Covid-19 salgınına karşı mücadeleyi Giresun Belediyesi başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Belediyemiz yetkililerinden aldığımız bilgiye göre 21 bin gıda koli yardımı, 8 bin 500 adet kömür ve 65 bin ekmek fişi ve 90 bin TL’ye yakın nakdi yardım yapan Giresun’a bu dönemde yaklaşık 30 bin araç, 5 bin bina ve site, 3 bin cami ve mescit, 7 bin okul, anaokulu ve kreş, bin 500 çocuk parkı, bin sokak ve caddelerimiz dezenfekte edilmiş, 600 bin maske dağıtımı, 60 ton dezenfektan dağıtımı, 5 ton kolonya dağıtımı, 3 bin paket eldiven dağıtımı, 105 bin tulum dağıtımı gerçekleşmiştir. Bu veriler bizlere gösteriyor ki belediyemizin tüm birimleri koordineli bir çalışma ile tüm Giresun ‘a hâkim çalışmalar yürütmektedir.

Zorlu süreç içerisinde vatandaşlarımızın ekonomik olarak en az etkilenmesi içinde gerekli destek ve katkıları sunmaya devam eden belediyemiz, meclis kararı alarak esnafımıza kira ve işgaliye desteğinde bulunan Giresun Belediyesi zaman birlik ve beraberlik örneği göstererek, faaliyeti durdurulan veya faaliyette bulunmayan işyerlerine ait katı atık ücretlerinin faaliyette bulunmadığı dönemlere isabet eden kısımlarının tahsil edilmemesi kararını almıştır.

İlk günden itibaren ilimizde temizlik, hijyen ve dezenfeksiyon çalışmalarını eksiksiz gerçekleştiren Giresun Belediyesi, bir yandan da vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte evlerinde geçirecekleri süreyi daha kaliteli ve verimli kılmak adına Belediye Konservatuvarı tarafından online olarak kültür-sanat etkinliklerine de devam etmektedir.

Dün olduğu gibi bugünde, yarında vatandaşlarımızın, şehrimizin yanında olan desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Aytekin Şenlikoğlu‘na ve çalışma arkadaşlarına teşekkürlerimizi sunarız. Çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım