Giresun Haberleri

Küçük İkranur’u Arama Çalışmaları Devam Ediyor

0

Dün akşam saatlerinde Bulancak İcilli Köyünde kaybolan 7 yaşındak İkranur’u arama çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Giresun Valiliği tarafından yapılan açıklamada “2013 doğumlu İkranur Tirsi’ nin 6 yaşlarındaki kardeşi ve kuzeni ile oyun oynamak üzere çıkıp, akşam saatlerine doğru evlerine dönmemesi üzerine aile ve komşular tarafından aramalara başlanmış ancak bir sonuç alınamamış ve saat 21.10’ da İlçe Jandarma Komutanlığına konu iletilmiştir.

Alınan ihbar üzerine İkranur Tirsi’yi aramak için; 6 (altı) asayiş Timi (1 köpek unsuru ile), 8 (sekiz) kişilik AKUT, 4 (dört) kişilik AFAD ekibi olmak üzere 36 (otuz altı) kişilik uzman ekip ve vatandaşlarla birlikte sabaha kadar bölgede arama çalışmalarına devam edilmiş ancak netice alınamamıştır.

Gece boyunca iz takip köpeği ve termal kamera desteği ile yürütülen çalışmalar havanın aydınlanmasıyla yaklaşık 150 (yüzelli) personel ile birlikte arama çalışmaları devam etmiştir. Toplam 74 (yetmiş dört) hektarlık alan taranmış ancak bulgu ve emareye rastlanmamıştır.

İkranur Tirsi’nin kaybolmasıyla ilgili her türlü ihtimal adli ve mülki mercilerce değerlendirilmekte olup arama çalışmaları gece boyunca da devam edecektir.

Konu ile ilgili duydukları endişe ve merak nedeniyle köye gelmek isteyen vatandaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür etmekle birlikte alanda oluşan yoğunlaşmaların ekiplerimizin çalışma düzenlerini ve konsantrasyonlarını bozduğunun bilinmesi hususunu da kıymetli vatandaşlarımızın bilgi ve takdirlerine arz ediyoruz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım