Giresun Haberleri

Mehmet Başer, 250 Milyona Hangi Projeleri Yaptınız?

0

Son günlerin en çok konuşulan gündem konusu olan yeni saat kulesi ile ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’ın saat kulesinin maliyeti ile ilgili sorusuna AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer,  “Giresun Belediyesi’ni 250 Milyon TL borçla teslim ederken bu şehir için hangi projeyi hangi maliyetle yaptınız? Keşap Durağı’nda 2016 yılında Anıtlar Kurulu’nun izni olmadan yapmış olduğunuz Metaformoz kilisesinin taklidi (bakalit malzemeden yapılmış) çan kulesine ne kadar ödeme yaptınız, siz ondan bahsedin” dedi.

Yeni saat kulesi ile ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Bektaş’a sorularına da cevap veren Başer, sözlerine şöyle devam etti: “Öncelikle şunu ifade etmek isterim ki AK Parti Belediyesi olarak yapmış olduğumuz yeni saat kulesi aynı bölgede 2010 yılında CHP Belediyesi’nin yapmış olduğu son derece sıradan, siyah renkte yapılmış saat kulesinin yerine yapılmıştır.  2016 yılında Keşap Durağı’nda yapılan çan kulesine alternatif olarak yapılmamıştır. Elbette ki ortaya konulan herhangi bir eserle ilgili halkımızın farklı düşünceleri olabilir. Rengini beğenir veya beğenmez, yeri beğenir veya beğenmez. Bu tamamen sübjektif bir durumdur ve biz buna saygı duyuyoruz. Ancak yapılan saat kulesinin herkes tarafından ortak olarak değerlendireceği maliyet vb. konular gibi şeyler vardır ve halkımızın da bunu muhakkak bilmesi gerekir ki biz de konuyla ilgili CHP’ye şu soruları sormak istiyoruz.

Keşap Durağı’nda 2016 yılında bakalit gibi basit bir malzemeden yapmış olduğunuz çan kulesine o gününün koşullarında 345 bin TL gibi yüksek bir ödeme yaparken hangi maliyeti neye göre hesapladınız?

Topal Osman Ağamızın 1920’de yıkmış olduğu Metaformoz kilisesi sizin için tarihi değeri çok mu yüksekti de 2016 yılında çan kulesini bu kilisenin taklidi olarak yaptınız?

Şunun açıkça bilinmesi gerekir ki Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu bu şehir için herhangi bir hizmet yaptığında, bir eseri ortaya koyduğunda hem bu şehrin değerlerini dikkate almakta, hem de yapılan işin maliyetini ve hesabını doğru bir şekilde yapmaktadır.

Zira Bulancak Durağı’nda yapılan yeni saat kulesi,

1 – Beton ve demir malzemesi, su geçirmez özel porselen seramik ve diğer tüm giderleri ile 111 bin 378 TL maliyetle yapılmıştır.

2- Kule, kilise vb. görünümü yerine özelikle yerli ve Türk medeniyetinin motifleri dikkate alınarak yapılmıştır.

3 -Kulenin renkleri Giresunspor’umuzun 44 yıl sonra Süper Lige çıktığı bir yılı, anlamlandıracak bir şekilde yeşil beyaz renkler, halkımızın da görüşü alınarak tercih edilmiştir.

4-Kule içerisinde Fındığın Başkenti olan, şehrimizin en önemli figürlerinden çotanak amblemi kullanılmıştır.

Bu sebeple sizin bize yönelttiğiniz tüm sorulara rahatlıkla cevap verebiliriz. Çünkü bizim alnımız da AK, partimizde AK.  Ama sizin, 250 Milyon borcu nereye harcadınız, bu şehrin 10 yılını nasıl heba ettiniz gibi sorulara verecek hiç bir cevabınız yok. Tek yaptığınız gündemi gereksiz bir şekilde meşgul etmek” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım