Giresun Haberleri

Mehmet Başer de Milletvekili Aday Adayı

0

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer yaptığı yazılı açıklama ile yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olduğunu açıkladı.

Başer yaptığı açıklamada “Yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 28.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olabilmek için 4 yılı aşkın bir süredir yürütmekte olduğum AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanlığı görevinden 06.03.2023 Pazartesi günü itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

Halisane bir niyetle çıkmış olduğumuz bu yolda çok değerli Giresunlu hemşerilerimizin teveccühüne talibim. Niyetimiz hayır, akıbetimiz de hayırlı olur inşallah. Bu vesile ile Giresunlu hemşerilerime saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Mehmet Başer Kimdir?

1960 Giresun Merkez ilçe Gedikli köyü doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi İş idaresi bölümünden mezun oldum. Fiskobirlik Genel Müdürlüğünde 28 yıl çalıştım ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaptım. Son olarak Genel Müdür Vekilliği görevini yürütmekte iken 2006 yılında emekli oldum. Fiskobirlik’teki görev sürem içinde Giresun Meslek Yüksekokulu’nda fındıkla ilgili dersler verdim.

Aktif siyasete 2009 yılında Saadet Partisinde başladım ve bir süre Merkez ilçe Başkanlığı yaptım. Daha sonra Has Parti Giresun kurucuları arasında yer aldım ve 24. Dönem 1. Sıra milletvekili adayı oldum. Ak Parti — Has Parti bütünleşme sürecinde Ak Parti’ye katıldım.

Yerel Yönetimler konulu Ak Parti Siyaset Akademisini bitirdim. 08.11.2013 tarihinde Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliğine atandım. Seçim işlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptım. 4 yılı aşkın bir süre Giresun Merkez ilçe Başkanlığı yaptım. Giresun’da; ilim Yayma Cemiyeti, Türk Hava Kurumu, Yeşilay Cemiyeti, İmam Hatip Okulları Platformu, Eğitime Destek Platformu gibi sivil toplum kuruluşlarında görevlerde bulundum. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım