Giresun Haberleri

Millet Bahçesi İçin İlk Kazma Vuruldu!

0

Bulancak Sarayburnu Camii yanında yapılacak Millet Bahçesi alanında bulunan ve kamulaştırmaları tamamlanan Deniz Evlerinin yıkımına başlandı.

Bir taraftan Ayasofya-i Kebir Camii’nin 86 yıl sonra ibadete açılması ve ilk Cuma namazının kılındığı tarihi bir günü yaşarken bir taraftan da Bulancak için tarihi bir gün yaşıyoruz. Bulancak Sarayburnu Cami yanındaki 36 dönüm alanda yapılacak Bulancak Millet Bahçesi için ilk kazma bugün vurulurken, kamulaştırmaları tamamlanan Deniz evlerinin yıkımına başlandı.

Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Bulancak Belediyesi ortak projesi olan ve bir süre önce yapım ihalesi tamamlanarak müteahhit firmaya yer teslimi yapılan Bulancak Millet Bahçesi için ilk kazma bugün vurularak tarihi dönüşüm başlatıldı. Alanda bulunan ve kamulaştırmaları tamamlanan Deniz evlerinin yıkımı Bulancak Belediyesi tarafından gerçekleştirilirken, şantiye binasını kuran müteahhit firmada yapım çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Recep Yakar’ın girişimleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın projelendirmesiyle yapılması planlanan Bulancak Millet Bahçesi’nin yapımı 300 iş gününde tamamlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca ihale edilen ve yaklaşık 27 milyon 500 bin TL ye mal olacak. Sarayburnu Camisinin doğusunda bulunan alanın; 5 bin 336 m2 inşaat alanında hizmet binası, kütüphane, restoran, su deposu, yeraltı ve üstü otoparklar (200 araçlık), fosseptik inşaatları ile 31 bin 312 m2 alanda genel altyapı işleri rekreasyon alanları (yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, spor tesisleri, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, oturma alanları vb.) yapılacak.

Belediye Başkanı Recep Yakar, “İnşallah bir yıl gibi kısa bir sürede Bulancak’ta Karadeniz bölgesinin en güzel Millet Bahçelerinden birini hizmete açacağız. Desteklerinden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ve ilimiz Milletvekillerimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım