Giresun Haberleri

Millet Bahçesi İhalesi Fahiş Fiyat mı?

0

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş Millet Bahçesi ihalesini gündeme taşıdı. Bektaş, konuya ilişkin açıklamasında “Daha önce 9 Temmuz 2021 tarihinde yapılan ihale ile Millet Bahçesi yapımı işi,  28,4 milyon lira bedelle ihale edilmiş ancak firmanın stadyumu yıktıktan sonra işi bırakması nedeniyle ihale iptal edilmişti.

Bu kez 13 Ekim 2022 tarihinde yapılan ihalenin 99,9 milyon lira bedelle ihale edildiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Bir yıl içinde ortaya çıkan rakam farkı 70 milyon lira bu şehrin çok önemli ihtiyaçlarını karşılayacak bir meblağdır. Bu farktaki meblağ için bugün belediye ve özel idare mülklerini satmakta, yeşil alanları konut alanına feda etmektedir. Daha önce defalarca uyarmamıza rağmen reklamını peşin yapıp sonucunu umursamayanların, milletin bahçesinden yandaş doyuranların, bu ihalenin siyasal rantı ve reklamını yapanların, malı götürenlere değil, bize laf yetiştirmeye çalışanların aradan geçen bir yıllık süre içerisinde 3,5 kat fazla bedelle yapılan bu ihaleden tek kelime ile utanmaları gerekmektedir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım