Giresun Haberleri

Milletvekili Aydın Fındık Fiyatı İçin Teşekkür Etti

0

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av Kadir Aydın, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık alım fiyatlarını açıklamasıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Açıklamasında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a her daim fındık üreticilerinin yanında olduğu için teşekkür eden Milletvekili Aydın; “Sayın Cumhurbaşkanımız, fındık müstahsillerimizin merakla beklediği fındık alım fiyatlarını açıkladı. Bu doğrultuda Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 27₺, Levant kalite fındık için taban fiyat 26,5₺ olarak belirlendi. Açıklanan fiyat hem milletimizi üzmeyecek hem de devletimizi zorda bırakmayacak ölçüde belirlenmiştir. Alan bazlı mazot ve gübre desteği ile birlikte de kilogram başına 29,5 lira ile 30 lira arasında bir fiyata tekabül ediyor.

Milletimizin ihtiyacı ve kamuoyunun beklentisi doğrultusunda önemli çalışmalar yaparak müstahsillerimizin her daim yanında olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürümüzle gerçekleştirdiğimiz görüşmede alım noktasında hazırlıkların yapıldığını, en kısa sürede alımla ilgili çalışmayı başlatacaklarını ve sahada yerlerini alacaklarını beyan ettiler. Bu vesileyle Toprak Mahsulleri Ofisimize de teşekkür ediyoruz. Belirlenen fiyatların ilimiz, hemşerilerimiz ve bölge halkımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım