Giresun Haberleri

Milletvekili Aydın Tirebolularla Kucaklaştı

0

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın, Tirebolu’da esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Tirebolu ziyaretinde AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de Milletvekili Aydın’a eşlik etti.

Ziyaretlerini pandemi sonrası “Kavuşma ve Kucaklaşma” olarak nitelendirdiklerini belirten Milletvekili Aydın, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Tirebolu ilçemizde hemşerilerimizle bir araya gelerek samimi ve güzel sohbetlerine ortak olduk. Yaklaşık 1,5 yılı aşkın süren Koronavirüs salgının ardından milletimize kavuşmanın ve onlarla kucaklaşmanın heyecanını yaşıyoruz. Özellikle yaz aylarında TBMM’nin tatile girmesiyle birlikte yasama faaliyetlerine verdiğimiz aranın ardından ilçe ziyaretlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Bu yaz döneminde milletimizle tekrar birlikte olarak aktif bir şekilde sahada olmak, onların derdiyle dertlenmek, sorunlarının ve sıkıntılarının çözüme kavuşması için aracı olmak bizim temel ödevimizdir. Milletimizin bizlere verdiği ödevin her daim bilincindeyiz. Özellikle Türkiye’nin önünün kesilmeye çalışıldığı böyle bir dönemde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşlığı yapmanın sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Bu vesileyle son dönemde ülkemizin dört bir yanında çıkan yangınlardan derin üzüntü duyduğumuzu belirtmek isterim. Sahada çalışan personellerimize kolaylıklar diliyorum. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyor, afete maruz kalan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bugün Tirebolu ilçemizde 100’den fazla esnafımızı ziyaret ettik. Esnafımız ekonomimizin bel kemiğidir. Pandemi döneminin getirdiği küresel ekonomik zorluk elbette ki esnafımızı da etkilemiştir. Devletimizin bu noktada vatandaşlarımıza ve esnafımıza sağladığı sosyal destek programı, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği ve normalleşme desteği ile bu etkiyi azaltmak için yoğun gayret göstermiştir.” diye ifade etti.

Esnaf ve vatandaşlarla buluşmanın ardından kendi doğasına özgü aroması ve eşsiz lezzetiyle bilinen ÇAYKUR’un gözde ürünü 42 nolu Tirebolu çayının nakliyesini gerçekleştiren Tirebolu Kamyoncular Derneği’ni ziyaret etti. Akabinde en büyük ihracatçılar arasına giren Gaffaro Fındık Fabrikası’na tebrik ziyareti gerçekleştiren Kadir Aydın; ”Fındık, ilimiz ve bölgemiz kalkınmasında bizler için altın değerinde bir üründür. Dünyanın en kaliteli fındığı olan Giresun Kalite Fındığını dünya ticaretine sunarak en büyük ihracatçılar arasında ilk 500’e birkaç kez giren Gaffaro’yu tebrik ediyorum. Ülkemizin kalkınması için ihraç edilen ürünlerin desteği noktasında devletimiz her daim özel sektörün arkasındadır. Rabbim başarılarını daim eylesin, bereketli kazançlar nasip eylesin” diyerek nazik misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım