Giresun Haberleri

Muhtarın İsyanına Kulak Verecek Kimse Var mı?

Alucra'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı kalan yollar köyde yaşayanları isyan ettirdi.

0

Geçtiğimiz hafta içinde Alucra ve çevresinde etkili olan kar yağışı köyler ile ilçeler arası ulaşımı oldukça olumsuz etkiledi. Yoğun bir şekilde yağmaya devam eden kar yağışı Şebinkarahisar-Suşehri, Alucra-Şebinkarahisar ve Alucra-Çamoluk yolunda sürücüler için zaman zaman çileye dönüştü.

Yetersiz Müdahale İsyan Ettirdi

Yurt genelinde kar yağışı etkili olurken Karayolları Genel Müdürlüğünün özelleştirerek kontrolü devrettiği Alucra ve çevre ilçe karayollarında yüklenici firmaların karla mücadelesi vatandaş tarafından tepkiye neden oldu.

Alucra – Çamoluk ilçelerini birbirine bağlayan 28-25 nolu Devlet Karayolu yolu güzergâhında bulunan Arda Köyü Muhtarı Harun Taşbaşı’nın haklı isyanını Karayolları 16. Bölge Yetkilileri acaba duyar mı?

Muhtar’dan Haklı İsyan

“Değerli Ulaştırma Bakanım, Değerli Giresun Valim, şuanda resimde olduğum Alucra-Çamoluk ilçelerini birbirine bağlayan karayolu 4 gündür kapalı. Yaklaşık 60-70 cm karayolunda kar var, köylerimizde bir hastamız olsa bir ambulansın gelip alması mümkün değil. Alucra Devlet Hastanesine daha önce paletli verilen bir ambulans vardı, sağ olsunlar onu da geri almışlar. Şu anda ondanda mahrumuz, gerçekten burada büyük bir mağduriyet var yollar kapalı. Değerli büyüklerim, gereğinin yapılmasını arz ediyorum.”

Hani Bu Yollar Bizim Kaderimiz Değildi

2001 yılında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çamoluk ilçesinde yaptığı konuşmasında o dönemki Devlet yönetimini acizlikle suçlayıp, “Alucra-Çamoluk ilçe yolunun içler acısı halini gördüm, kaderimiz mi bu yollar” ifadesiyle vatandaşa şikayet ederken 2022 yılında bu yörenin yol konusunda o günden bugüne değişen bir şey olmadığı anbean ortada.

Yöre halkı bu yolun halen daha böyle olmasında iktidarın umurunda olmayan Giresun vekillerinden vatandaş olarak hiçbir şey beklemedikleri, buna nazaran iktidarın İl Başkanı hatta İlçe Başkanların yol konusundaki yıllardır süre gelen bu rezilliği artık Cumhurbaşkanına taşımalarını, bir kez daha hatırlatmasını beklemekte.

Medeniyetin göstergesi olan yollarda, yöre halkı, “Lazım değil yaz aylarında yok tehlikeli virajlıymış, yok tek şeritliymiş yada patates kuyularıyla doluymuş fark etmiyor alıştık artık bir şekilde idare ediyoruz, hiç değilse kışın şu yollar açılsın!” diyerek serzenişlerini iletmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım