Giresun Haberleri

Neslihan Kısa Elazığ Ağın Kaymakamlığına Atandı

0

2018 yılından itibaren Edirne’nin Havsa Kaymakamlığı’nı yürüten Eynesilli Neslihan Kısa, son Mülki İdare Amirleri 2020 Kararnamesi ile Elazığ Ağın Kaymakamlığı’na atandı.

1991 yılında Giresun’da doğan Kaymakam Kısa, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2009 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 2013 yılında bölüm ve fakülte birincisi olarak mezun oldu. İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakam Adaylığı Sınavına katıldı ve 2015 yılında Kocaeli Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti.

Kocaeli Valiliği’nde İl Stajını, Kocaeli/Gölcük ve Yalova/Altınova ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını, Ankara Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda teftiş stajını tamamladı. Eskişehir/Sarıcakaya, Kastamonu/Abana ve Konya/Hadim ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu.

Yurtdışı stajı kapsamında, İngiltere’de Sheffield Üniversitesi’nde 8 ay süreli yabancı dil eğitimi aldı. Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamladı.

Hemşerimiz Neslihan Kısa’yı tebrik eder, görevinde başarılar dileriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım