Giresun Haberleri

Öğretmen Tuba Yelek Başarıya Doymuyor

0

Ulusal ve Avrupa ödüllerini Alucra ilçemize kazandıran Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tuba Yelek başarılı eğitimi yüz güldürmeye devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokulu öğretmenlerinden Tuba Yelek’in öğrencileri için hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri ile yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren diğer okul öğretmenlerin projelerine iştirak eden Tuba Yelek ve öğrencileri Ulusal ve Avrupa kalite ödülü almaya devam ediyor.

2018-2019 eğitim öğretim yılında ilk defa ulusal ve uluslararası proje yürüten bir portal olan e-Twinning üzerinden “Tableti telefonu bırak, ipini kap hayata bağlan” projesinde başarı göstermiş ve bu projede “Ulusal Kalite Ödülü ve Ulusal Kalite Etiketi” ödülünü aldılar.

Alucra ilçemizde bir ilk olan bu ödüller sonrasında başarı grafiği sürekli yükselen Mehmet Akif Ersoy Yatılı Ortaokul öğrencileri Sosyal Bilgiler öğretmeni Tuba Yelek’in yürüttüğü ve kendisine ait projelerde 3 Ulusal bir Avrupa Kalite ödüllerinin yanı sıra “Cood Week” üzerinden uygulanan projeler ile süper organizasyon gibi çeşitli sertifikalar alırken 2021 yılında almış oldukları Avrupa Kalite ödülü ile birlikte 3 Ulusal 2 Avrupa Kalite ödülü ile toplamda 5 ödül almış oldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Tuba Yelek “Sosyal aktivitemiz olsun dedim, konu nerelere geldi. E-Twinning serüvenimiz de okul tabelamız, e-Twinning bayrağımız, Avrupa Kalite etiketi tabelamız ve Ulusal Kalite etiketi tabelamıza Türkiye e-Twinning koordinatörlerinden Mehmet Fatih Döger ve Turan Göre hocalarımızın katılımıyla, Giresun e-Twinning il koordinatörü Tuğba Sağlam, Giresun ili MEM ve Giresun ARGE tarafından düzenlenen törenle aldık.

Uluslararası bir platform olan e -Twinning ödüllerini ilçemize kazandırmamız için canla basla çalışan öğrencilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Tabii hiçbir dediğime itiraz etmeyen ve her zaman destekçim olan kıymetli müdürüme sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım