Giresun Haberleri

Ören Belde Yoluna Bismillah!

0

Yapım çalışmaları yaklaşık 3 yıl önce mahkeme kararıyla durdurulan Eynesil Ören Beldesi yoluna start veriliyor. 2020 yılının ilk aylarında mahkeme kararıyla durdurulan Eynesil –Ören Belde yolu için, Ören Belediye Başkanı Mustafa Eren “Yol yapım çalışmalarına en kısa zamanda start verilecek” dedi.

Ören Belde yolu çalışmaları yaklaşık 7 yıl önce başlanmış ve yapım çalışmaları devam ederken yol bilirkişilerinin verdiği kararla Samsun Bölge İdare Mahkemesi tarafından 2020 yılının ilk aylarında durdurulmuştu.

Ören Belde yolunda, ilk etap çalışmaları 2,6 km’lik bölümde yapılacak. Mevcut eski yol üstünde, Somuncuoğlu semti güzergâhında 8 m. yüksekliğinde bir alt geçit yapılacak ve alt geçit çalışmaları sırasında alternatif yol olarak Görnazlı semti kullanılacak.

Ören Belediye Başkanı Mustafa Eren “Yaklaşık 7 yıl önce yapım çalışmalarına başlanılan yolumuzu bilirkişilerin verdiği kararla durdurulmuştu. Hukuki süreç son aşamaya geldi ve yüklenici firmaya teslim edildi. Firmamız ağır iş makinalarının ilçemize getirdi ve tam işe başlanacakken, hepimizin yürekleri yandığı Kahramanmaraş depremi meydana geldi. Firma sahibimiz büyük bir fedakârlık göstererek tüm ağır iş makinalarını deprem bölgesine gönderdi. Şu an ekip olarak çalışmalarına orada devam ediyor. Kısa sürede ilçemize gelerek Ören Belde yolumuz için çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

Haber: Fikret Bodur – Eynesil Ajans

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım