Giresun Haberleri

Ören’de Boş Mezar Yerleri Yıkılıyor

0

Eynesil Ören Belde Belediye Başkanı Mustafa Eren son günlerde belediye çalışmaları hakkında sosyal medyada yapılan kara propagandaya tepki gösterdi.

Kara propagandanın kasıtlı ve bilerek yapıldığını belirten Başkan Mustafa Eren, ortada bir meclis kararı var ve bu karar beldemizin geleceği için önemli bir karar diyerek çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirme açıklamasında bulundu.

Başkan Eren açıklamasında: “Ören Belediye Başkanlığımız hakkında bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada çıkan haberler tamamen gerçek dışı olup, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar tüm kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Belediyemiz Merkez Mezarlığında günümüz itibariyle içerisinde mevta bulunmayan toplam 165 adet mezar çevrilmiş durumdadır ve halen mezar çevirme işi devam etmektedir. Bu yanlış uygulamaya dur diyebilmek için Belediye Meclisimizin 05.11.2018 tarih ve 20 sayılı kararı ile vefat etmiş olan eşlerin yana yana defnedilebilmesi için 1 kişilik fazladan mezar yapılması istisna tutulup, diğer boş mezar alanlarının kaldırılması kararı alınmıştır. 2019 yerel seçimleri sonucunda yeni oluşan Belediye Meclisi de aynı kararın arkasında durarak bu kararın uygulamaya konulması görüşünü bildirmiştir. Kararın uygulanması ve boş mezarların kaldırılması amacıyla belediye başkanı refakatinde belediye personeli ile söz konusu mezarlık alanında kaldırılması gereken mezar alanlarının tespiti amacıyla işaretleme yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek kamuoyunu açıklama gereksinimi duyduğunu ifade etti.

Haber: Fikret BODUR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım