Giresun Haberleri

Organik Pazar Yeni Yerinde

0

Bir süredir Salı Pazarı yanı, itfaiye karşısında bulunan dükkânlarda yer alan yerel köy ürünlerinin satıldığı Bulancak Organik Pazarı, Otogar alanına yapılan yeni yerine taşındı.

18 adet dükkândan oluşan ve ahşap yapı olarak tasarlanan Organik Pazar Dükkânları ihale yöntemi ile hak sahiplerine teslim edildi. 22 Haziran Çarşamba günü itibarı ile dükkânlara yerleşen hak sahipleri kendi yetiştirdikleri organik ürünlerini satmaya başladılar. Yeni dükkânlardan oldukça memnun kaldıklarını ifade eden dükkân sahipleri “daha düzenli ve ulaşılır bir yeri bizlere kazandırdığı için Belediye Başkanı Sayın Recep Yakar’a teşekkür ederiz” dediler.

Belediye Başkanı Recep Yakar ise; “Köylü kadınlarımızın organik olarak kendi elleriyle yetiştirdikleri ve taze olarak ilk elden tüketiciyle buluşturdukları ürünlerini daha sağlıklı bir ortamda satabilmeleri için söz verdiğimiz Organik Pazarımızı hayata geçirmiş olduk. Sebzenin, köy yumurtasının, süt, yoğurt ve tereyağı gibi birçok ürünün en tazesini ve doğalını bulabileceğiniz Organik Pazarımız hayırlı olsun” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım