Giresun Haberleri

Osman Ağa’mızı Mihnet ve Dualarla Anıyoruz

0

Giresun Medya Platformu, Topal Osman Ağa’nın vefatının 98. Yıldönümü vesilesiyle bir basın açıklaması yayınladı.  Bildiride “Giresun millî mücadelemiz açısından önemli bir mevki olmuştur. Karadeniz insanının tabiatına uygun bir şekilde, Giresunluların vatanperver ve uyarıcı tepkileri milletimize her zaman manevi bir güç vermiştir.

“Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için” düsturu ile Türk Tarihi’nde Topal Osman Ağa gibi nice isimsiz kahramanlar vardır. Vatan için, bayrak için şehit düşen tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun.

Milli mücadele kahramanları 47. Giresun Gönüllü Alay Komutanı, Kurtuluş Savaşının yiğit kahramanı, TBMM’nin ilk Muhafız Alay Komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’yı, ebediyete intikal edişinin 98’inci yıldönümünde, saygı, rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz. Vatan için, bayrak için şehit düşen tüm kahramanlarımızın ruhları şad olsun” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım