Giresun Haberleri

Osman Ağanın Konağı Kiraya mı Veriliyor?

0

Kurtuluş Savaşı sırasında Doğu Karadeniz’de ve özellikle Giresun’da faaliyet gösteren mahallî milis güçlerinin reisi, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Giresunlulardan oluşan Muhafız Kıtası’nın komutanı, Kurtuluş Savaşı’nda büyük yararlılıklar göstermiş bir tarihi kişilik olan Topal Osman Ağa’nın son yıllarında kullandığı konağı ihale ile kiraya verilecek.

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesinde olan konak amacı dışında kullanıldığı için boşaltılmış ve uzun süredir boş duruyordu. Konağın ihale dosyası hazırlanarak yarın ihaleye çıkılacağı açıklandı. Çankaya İlçesi Büyükesat Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:24 adresinde bulanan konak için bir erteleme olmazsa 23 Şubat Perşembe günü 14.00’da ihale yapılacağı öğrenildi.

Giresun STK’larının son gün öğrendiği bu ihale için ne düşündüğü henüz belli olmadı. Ancak bu konağın Giresun ile ilgili bir kuruma verilmesi ve burada Giresun lobiciliği yapılması gerektiği belirtiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım