Giresun Haberleri

Osmangazinin Torunlarıyla, Gazi Osman Ağanın Torunları Elele…

0

Giresun’un ikinci büyük ilçesi Espiye ile Bursa Osmangazi ilçesiyle kardeş şehir oldu. Giresunluların yoğun yaşadığı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere arasında yapılan protokolle her iki belediye kardeş şehir oldu. Bu imza ile 881.459 kişilik nüfusuyla Bursa’nın en büyük ilçesi olan Osmangazi’nin Espiye’ye katkısı olacağını düşünüyoruz. Çünkü kardeş şehir projesi yatırım ve proje noktasında yasal mevzuatı kolaylaştırıyor.

Konuyla ilgili olarak kendisi de Espiyeli olan Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Kömürcü “Bu kararı alan her iki belediye meclisine teşekkür ediyorum. Osmangazi Belediyesinde görev yapan başkan yardımcılarına ve belediye meclis üyelerine hasseten teşekkür ederim. Sloganımız olan “uzayan kol bizden olsun” sözünü sadece laf olsun diye kullanmıyoruz. Gurbet elde yönetim noktasında bulunan hemşerilerimizin Allah sayılarını artırsın” dedi.

Espiye’yi ziyaret eden Osmangazi Belediyesi Başkan Mustafa Dündar başkanlığındaki heyette başkan yardımcıları Yücel Beşli, Kenan Kır, Beytullah Seferler, Meclis üyeleri İsmail Akdoğan, Korkut Aktaş,  Özel Kalem Müdürü Orhan Mollasalih, Kamulaştırma Büro Şefi Fuat Atalay, Espiyeliler Derneği Başkanı Abdullah Beşli ve dernek yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım