Giresun Haberleri

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Görevinden Alındı

0

ÖSYM Başkanı hemşerimiz Prof. Dr. Halis Aygün geçen Pazar günü yapılan KPSS sınavında yapılan usulsüzlük iddiaları nedeniyle görevinden alındı. Sınavdan sonra sosyal medya matematik sınavında sorulan birçok sorunun Yedi İklim Yayınları tarafından yapılan deneme sınavlarında sorulduğu iddiasıyla çalkalanmıştı.

Bunun üzerine ÖSYM tarafından yapılan açıklamada “2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir” denilmişti.

İddiaların giderek büyümesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gece yayınladığı kararname ile Prof. Halis Aygün’ü görevden aldı.

Konula ilgili olarak Giresun ve Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları Aygün’ün kişiliğine ve dürüstlüğüne inandıklarını ve güvendiklerini, eğer bir usulsüzlük oldu ise bunun muhtemel bir komplo olabileceğini belirterek “hemşerimizin arkasındayız” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım