Giresun Haberleri

Otobanda Biriken Yağmur Sularına Dikkat!

0

Giresun şehir merkezinin içinden geçen Doğu Karadeniz Otobanında yağmurlu günlerde biriken yağmur suları; trafik kazalarına ve ölümlere davetiye çıkartıyor.

Doğu Karadeniz Otobanının Giresun şehir merkezi geçişinin bazı bölgelerinde biriken yağmur suları; ya yağmur suyu giderlerinin tıkalı olması yüzünden, ya da asfalttaki hafif çöküntüler sebebiyle tahliye edilemiyor. Tahliye edilemeyen bu yağmur suları, küçük çapta su birikintileri oluşturuyor. Oluşan bu yağmur suyu birikintilerine ortalama bir süratle bile girildiğinde kızak etkisi yaptığı için direksiyon hâkimiyeti sıkıntısı yaşanırken; daha süratli girildiğinde ise ciddi trafik kazalarına ve ölümlere yol açmasından endişe ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde bizzat yaşadığımız bir kaza riski ise Giresun Valiliği’nin ön tarafına denk gelen otobanda yaşandı. Saat 20.00 civarında geçiş yaptığımız ve ışıklandırmaların da o sırada yetersiz olduğu bu bölgede fark etmediğimiz bir yağmur suyu birikintisine yaklaşık 60 km hızla girdiğimizde direksiyonda kısa süreli bir hâkimiyet kaybı yaşadık. Kaza olmadan atlatılan bu olayda daha hızlı bir şekilde yağmur suyu birikintisine girilseydi muhtemelen aracımızla bariyerlere çarpacak, ağır maddi hasarlı, yaralanmalı ve belki de ölümle sonuçlanacak bir trafik kazası yaşayacaktık. Otobanı kullanan Giresunlu hemşerilerimizin özellikle yağmurlu günlerde süratli girildiğinde kızak etkisi yapan yağmur suyu birikintilerine çok dikkat etmelerini ve yağmurlu günlerde oldukça yavaş bir şekilde araçlarını sürmelerini tavsiye ediyoruz.

Sürekli yağış alan Giresun’daki bu ciddi sorunun bir an önce çözülmesi için konu ile alakalı olduğunu düşündüğümüz Karayolları Genel Müdürlüğü Giresun Şube Şefliğinin ve eğer varsa diğer devlet kurumlarının iş birliği içinde çalışmasını bekliyoruz.

Haber: Hakan Uğurlu – http://www.kerasushaber.net

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım