Giresun Haberleri

Recep Şahan Artvin Müftü Yardımcılığına Atandı

0

Aslen Espiyeli hemşerimiz ve gazetemiz yazarı Artvin İl Müftü Yardımcılığı görevine atanan Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Vakfıkebir’de din görevlileriyle son toplantısını yaptı ve personelle vedalaştı.

Vakfıkebir İlçe Müftüsü Recep Şahan, Müftülük Şube Müdürü Halil Güneş ve Şef Refik Altuntaş’ın da katılımıyla, 2021 yılı Mart ayı mutat din görevlileri toplantısını Hikmet Kaan İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirdi.

Covid-19 tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıda, Şube Müdürü Halil Güneş ve Şef Refik Altuntaş personele duyurulması gereken konuları paylaştılar. Daha sonra İlçe Müftüsü Recep Şahan kısa bir konuşma yaparak personelle vedalaştı. Müftü Şahan, önümüzdeki hafta içerisinde resmi olarak ilçedeki görevinden ayrılacağını söyledi.

Yeni görevi Artvin İl Müftü Yardımcılığı olan Müftü Recep Şahan, Bartın Kurucaşile İlçe Müftüsü iken; Diyanet İşleri Başkanlığının, 2020 yılı için görevde bulunan personelin görev veya yer değiştirme taleplerini sonuçlandırdığı 1 Haziran 2020 tarihli “Atama Nakil” onayı ile Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanmış ve 09 Temmuz 2020 tarihi itibariyle de buradaki görevine başlamıştı.

Yaklaşık 8 ay Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevinde bulunan Müftü Recep Şahan’a, ilçedeki hizmetleri için teşekkür ediyor, yeni görevinde başarı ve muvaffakıyetler diliyoruz.

Müftü Recep Şahan Kimdir?

Müftü Recep Şahan, 1974 yılında Giresun Espiye ilçesi Kurugeriş Köyünde doğdu. İlköğrenimini köyünde tamamladı.

Lise eğitimine 1985 yılında Espiye İmam Hatip Lisesinde başladı, 1991 yılında Bursa İmam Hatip Lisesi’ne naklen kayıt yaptırdı ve 1992 yılında buradan mezun oldu.

1993 yılında Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne başladı.

25 Temmuz 1996 yılında Giresun Espiye İlçesi Avluca Köyünde İmam-Hatip olarak göreve başladı.

1999 yılında fakülte eğitimini tamamladı. Aynı yıl Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak girdiği Konya Selçuk Eğitim Merkezindeki 30 aylık ihtisas eğitiminin ardından 6 Mart 2002 yılında mezun oldu ve aynı yıl Giresun Tirebolu İlçesine ataması yapılarak 04.07.2002 tarihinde burada ilçe vaizi olarak göreve başladı.

İlçe Müftüsü Mehmet Bal’ın Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanması üzerine, 23.09.2002 tarihinden itibaren bir süre Tirebolu İlçe Müftülüğü görevine vekâlet etti.

29.11.2002 tarihinde askere gittiği askerlik görevini Erzurum Aşkale’ye Bağlı Kandilli Beldesinde yaptı, 04.07.2003 tarihinde terhis oldu ve 16.07.2003 tarihinde yine Tirebolu’da vaiz olarak tekrar görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının kendisini Siirt İli Baykan İlçe Müftülüğüne ataması üzerine 18.08.2003 tarihinde Tirebolu İlçe Müftülüğünden ayrıldı.

28.08.2003 tarihinde Baykan’da göreve başlayan Şahan, 2 yıllık hizmetinin ardından Giresun Doğankent İlçe Müftülüğü görevine atandı. 23.09.2005 tarihinde Doğankent İlçe Müftülüğü görevine başlayan ve altı yılı aşkın Doğankent İlçe Müftülüğü görevini yürüten Şahan, 25.11.2011 tarihinde Yurtdışı görevi için Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya gitti ve 01 Aralık 2011 tarihinde Viyana ATİB 20 Merkez Camii’nde yeni görevine başladı.

Yurt dışı görevinden 08.08.2014 tarihinde dönen Recep Şahan, 22.08.2014 tarihinde Ordu İli Akkuş İlçe Müftülüğü görevine atandı.

09.09.2014 -17.09.2015 tarihleri arasında Akkuş İlçe Müftülüğü görevini yürüten Recep Şahan, 01.10.2015 tarihinde Bartın İli Kurucaşile İlçe Müftülüğü görevine atandı.

1 Haziran 2020 tarihinde Vakfıkebir İlçe Müftülüğü görevine atanan Müftü Şahan, buradaki 8 aylık hizmetinin ardından Artvin İl Müftü Yardımcılığı görevine atandı.

Halen çeşitli yerel gazetelerde dini ve milli konularda haftalık yazılar yazan Şahan evli ve iki kız babasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım