Giresun Haberleri

Şadı Grup Yoluna Tünel Yapılıyor

0

Doğankent Çatalağaç Köyü Yardibi mevkiindeki heyelanlı güzergaha beton tümel yapılıyor. Çatalağaç Köyü Yardibi (kayalık) mevkiinde yıllardır heyelan meydana gelmesi nedeniyle Giresun il Özel idaresi olaya el atarak yolun alt kısmına taş duvar yapım işini hallettikten sonra şimdi de yolun heyelan geçiş yerine 60 metre uzunluğunda 5×5 menfez tünel yapmaya karar verdi.

Mehmet Biroğlu ve Zülfüoğulları İnşaat Taahhüt Ltd. Şti. iş ortaklığı tarafından taahhüt edilen yolun 30 metrelik yerinin tabanına demir bağlamalar yapılarak beton atıldı. Diğer 30 metrelik yerde ise yapım çalışmaları devam ediyor. Çatalağaç Köyü İhtiyar Heyetinden Şeref Kudu yolun yapımı hakkında inşaat müteahhitlerini ziyaret ederek yolun yapımı hakkında bilgi aldı. Müteahhitler, “Grup yolunun inşaatını en kısa zamanda bitirerek hizmete açmak için gece gündüz çalışıyoruz” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım