Giresun Haberleri

Sahil Park-Otopark Projesinde Detaylar Netleşti

Sahil Park-Otopark Projesinde Detaylar Netleşti

0

Bulancak İskele Kavşağı-Bulancak Deresi arasında (Emniyet Karşısı) bulunan Sahil Park-Otopark Projesi detaylandırılarak son şekli verilirken, projenin iki ay gibi bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Bulancak Mahallesinde devam eden doğal görünümlü küp taş döşeme işlerinin tamamlanmasının ardından yapılacak yayalaştırma çalışması nedeniyle oluşacak Otopark ihtiyacını karşılamak amacıyla sahil parkını yeniden projelendirdiklerini ifade eden Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Amacımız var olan imkânları daha iyi değerlendirmek ve oluşacak mağduriyetleri gidermektir. Bulancak mahallesinde yapacağımız yayalaştırma çalışmaları şehre nefes aldıracak önemli bir gelişme. Ancak oluşacak otopark ihtiyacı da önemli bir sorundu. Bu sebeple sahil parkımızda otopark düzenlemesi yaptık. Bu düzenlemeyi yaparken otopark ihtiyacını karşılarken, mevcut parkı da maksimum düzeyde korumaya özen gösterdik. Mevcut parkta yetişkin ağaçların tamamını korurken, taşınan küçük ağaçların yerine de yenilerini fazlasıyla dikeceğiz.

Görsellerde de paylaştığımız gibi proje detaylandırılarak son şeklini almıştır. Projede 200 araçlık otopark alanı kazanılırken, otopark üstünde yürüyüş yolu ve yeni ağaçlandırmalarla geniş bir yeşil alan bıraktık. Mevcut parkın devamı ve altı otopark olan alanda projeye dâhil edilerek düzenleniyor. Burada Doğu Karadeniz’in en büyük Çocuk Oyun Parkı, Organik Pazar (12 dükkân) ve oturma kamelyalarına yer veriyoruz. Proje tamamlandığında eskisinden daha güzel ve kullanışlı bir sosyal alanı Bulancak’a kazandırmış olacağız. Şimdiden hayırlı olsun. Biz daha güzel bir Bulancak için çalışıyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım