Giresun Haberleri

Serbest Bölge Engelleniyor İddiası Doğru mu?

0

Saadet Partisi İl Başkanı Abdulkadir Bektaş Giresun için çok büyük öneme haiz Serbest Bölge ile alakalı birtakım iddiaların gündemde olduğunu belirterek ilgili makamların gerekli açıklamaları yapmasını istedi.

1997 yılında 3,2 milyar dolara Çakıroğlu A.Ş. firmasına satılan Giresun Limanının 21 yıl sonra 2018 yılında Tiryaki Grup tarafından satın alınmasından sonra çehresinin ve iş hacminin değiştiğini söyleyen Abdulkadir Bektaş; “21 yıl boyunca tek bir çivinin dahi çakılmadığı, son 3 yıldır atağa kalkan Giresun limanımızın ilimize daha fazla katkı sağlaması için Serbest Bölge şarttır. Kullanılmayan çöp sahası bu iş için idealdir.

Ama iddiaya göre Ticaret Bakanlığının Giresun’da serbest bölge kurulması için Giresun Belediyesinden yer talebi olmasına rağmen, Belediyenin olumsuz cevap verdiği ifade ediliyor. Bu ifadeler akıl alır şeyler değil.

Giresun’un yap-boz yapılan kaldırımlara, süslü sokak direklerine, kaldırım taşlarının boyanmasına, süslü hizmet binalarına ihtiyacı yok. İş yapmasını bilen gerekirse meydana masayı kurar yine Giresun’a hizmet eder.

Giresun’un yatırım sahalarına, iş sahalarına, göçün önlenmesine ihtiyacı var. Fabrikalara, serbest bölgeye, İç Anadolu’ya bağlanan transit yollara ihtiyacı var. Bir çivi dahi çakılmasına ihtiyacı var.

Böylesine bir ortamda; isminde Giresun olan belediyenin Serbest Bölge talebini reddetmesi demek, Giresun’a hizmet ettiğine inandığımız Belediyemizin aslında başka illerin ekmeğine yağ sürüyor demektir” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım