Giresun Haberleri

Servis Araçlarına Sıkı Denetim

0

Yüz yüze eğitimin kademeli olarak belirli sınıf seviyelerinde başlaması nedeniyle Giresun’da okul servis araçları denetlendi.

Giresun Belediyesi Trafik Zabıta Amirliği, Milli Eğitim Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen denetimde 2020-2021 eğitim-öğretim yılında belirli sınıf seviyelerinde eğitimin başladığı hatırlatılarak, servislerde korona virüs tedbirleri kapsamında dezenfektan, maske ve ateş ölçer olup olmadığı kontrol edildi.

Denetimle birlikte, servis sürücülerinin dikkat ve hassasiyetlerini en üst düzeyde tutarak bu araçların karışabileceği trafik kazalarını önlemek, çocukların huzur ve güven içerisinde okullarına gidiş ve gelişlerini sağlamakta amaçlanıyor.

Covid-19 tedbirleri kapsamında, ilgili kurullarca alınan kararlar ile trafik kurallarına uyulmasının temini bakımından denetleme ve kontrollere hassasiyetle devam edileceği bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım