Giresun Haberleri

STK’ların En Tecrübeli İsmi Hasan Turan’a En Stratejik Görev

0

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan tarafından milletvekili Hasan Turan’a verilen görev ile “Türkiye’de Sivil Toplumun Gelişimi ve Sivil Toplum-Kamu İşbirliğinin Güçlendirilmesi” anlamında yeni bir yol haritası ortaya çıkacağa benziyor.

Sivil toplum kuruluşlarının görüş, beklenti ve önerilerini dikkate alacak olan Milletvekili Hasan Turan, Sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar görev almış bir isim olarak STK’ların, tarih içinde, özellikle sosyal yardım ve sosyal hizmetler alanında büyük bir rol üstlendiklerini ulusal ve uluslararası düzeyde toplumsal sorumluluk organizasyonlarında hizmet vereceklerini, sivil toplum örgütleriyle sık sık irtibat kuracaklarına ve diyalog kapılarının açık olacaklarını belirtti. “İnşallah hızlı bir şekilde yol alıp en kısa zamanda daha hızlı, daha dinamik, gittiğimiz yerlerde ses getirebilecek çalışmalar yapmayı amaçlıyoruz, dokunulmadık sivil toplum kuruluşu kalmayacak. Çünkü temel amacımız sivil toplum kuruluşlarının daha etkili ve sürdürülebilir olmalarına destek olmaktır” dedi.

Yıllardır müze olarak kullanılan ve Cumhurbaşkanımızın imzasıyla cami olarak ibadete açılacak olan Ayasofya kararının alındığı bu önemli günde böyle bir göreve getirilmek beni ziyadesiyle memnun etmiştir ifadelerini kullanan Hasan Turan “Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar görev almış bir isim olarak milletimize ve memleketimize hizmet için hep birlikte durmadan çalışacağız” dedi.

Milletvekili Hasan Turan’a yeni görevi sebebi ile hayırlı olsun dileklerimizi sunarak başarılar diliyoruz.

Haber: Sadi Toygar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım