Giresun Haberleri

Süleyman Soylu, Alucralı Muhtarları Ağırladı

Alucralı Muhtarların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Giresun ziyaretinde talep ettikleri görüşme bugün İçişleri Bakanlığında gerçekleşti.

0

Alucralı Muhtarların İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Giresun ziyaretinde talep ettikleri görüşme bugün İçişleri Bakanlığında gerçekleşti. Sorunlarını tek tek anlatan muhtarları dinleyen Soylu Giresun’da söz verdiği araç ve ekipman desteğini de en kısa sürede hayata geçirileceğini iletti.

Ak Parti İlçe Teşkilatı ve Alucra Köy Muhtarlarının hazır bulunduğu toplantıda;

  1. Köy Yollarının Asfaltlama ve Betonlama İşlerinin Yapılması,
  2. Köylerimizde Çekmeyen Cep Telefonu ve İnternet Hattı için çalışmaların başlatılması,
  3. Alucra İlçe Emniyet Müdürlüğüne Hizmet Binası ve 2 Adet Hizmet Aracı Alınması için çalışmaların başlatılması,
  4. Alucra-Yağlıdere arası Kurtbeli yoluna 3 KM Tünel ve Mevcut yolun iyileştirilmesi için çalışmaların başlatılması,
  5. Alucra Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ihtiyacı olan ve 8,5 milyon TL değerindeki 1 adet Greyder, 1 adet 4*4 kamyon, 1 adet 22 tonluk ekskavatör, 1 adet 5CX JCB satın alınarak ilçemize teslim edileceğinin sözünü vermiştir.

Süleyman Soylu’dan sonra hemşerimiz İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli ile de görüşecek olan heyet adına, Alucra Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Selamet Koçak; “Bakanımızla tüm muhtarlarımızın katılımıyla yapılan toplantının Alucra ilçemiz adına oldukça olumlu geçti, verilen sözlerin takipçisi olacağız. Misafirperverliği için sayın bakanımıza teşekkür ederiz.” dedi.

Alucrahaber.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım