Giresun Haberleri

Tuana Naz Tiryaki Star Olacak…

0

Öğretmenleri tarafından keşfedilen yetenek ile Sadri Alışık Kültür Merkezinde aldığı oyunculuk ve dram eğitimlerinden sonra yıldızı parlayan Tuana Naz Tiryaki star olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor.

Aslen Giresun ili Alucra ilçemizden olup 2006 yılında İstanbul’da doğan Tuana Naz Tiryaki kamera önündeki ilk deneyimini 2014 yılında ekranlara gelen “Abdü” adlı diziyle yaşadı.  Azerbaycan katliamımı konu edinen bir belgeselde rol aldıktan sonra yıldızı parladı.

Tuana Naz Tiryaki 2015 yılında “Baba Candır” adlı dizide, 2016 yılında “Gecenin Kraliçesi” adlı dizide “Esra”  karakterini, 2017 yılında “Kalp Atışı” adlı dizide, “İki” adlı sinema filminde “Beril” karakterini, 2018 yılında “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” adlı dizide “Leyla” karakterini, “Şahsiyet” adlı dizide “Genç Nevra” karakterini ve 2018’de TRT tarafından çekilen 2 Ocak 2021 tarihinden itibaren TRT 1 televizyon kanalında yayımlanmaya başlayıp, halen devam eden macera, komedi ve tarih konulu “Tozkoparan” adlı dizide “Asya” karakterini ekranlara taşımaya devam ediyor.

Pazar günleri saat 16.00’da TRT 1 kanalında yayımlanan Tozkoparan adlı dizide genç yeteneğimizi izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Haber: Yavuz Kayacık

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım