Giresun Haberleri

TÜGVA, 8 Mart Kadınlar Gününde Çiçek Dağıttı

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara çiçek dağıtımı gerçekleştirdi.

TÜGVA Bulancak Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Bulancak kamu kurumlarında ve cadde-sokaklarda dağıtılan çiçeklere kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Çiçek dağıtımına TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin, TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörlüğü üyelerinin yanı sıra TÜGVA Lise Hanım Koordinatörlüğünden liseli hanımlar da katıldı.

Kadınlar, Tüm Hikayelerimizin Başlangıcıdır

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin yaptığı  açıklamada “Bir kadının evladı olarak, tüm hikayelerimizin başlangıcı olan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularımla kutlarım. Bizler Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘in “Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim.” Sözünün muhatabı olarak Kadınların baş tacı olduğunu en iyi şekilde biliyor ve bu gayretle çalışıyoruz. Vakfımızın kadın yönetici sayısının çokluğu da kadınlara verdiğimiz değerin bir parçasıdır. Ve şunu da iyi biliyoruz ki Kadınlar, erkeklere göre daha gayretli, daha azimli ve daha çalışkan. Bu duygu ve düşünce ile daha birkaç gün önce Samsun’da yaşanan Kadına Şiddet hadisesini en sert şekilde kınıyor, Kadın ve şiddet kelimesinin bir daha hiç yan yana gelmediği günlere uyanmak dileğiyle bir kez daha tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım