Giresun Haberleri

TÜGVA Bulancak Kış Okulları Başladı

0

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliğinin geleneksel olarak her yarıyıl tatilinde düzenlediği Kış Okulları bugün itibariyle başladı.

Yaklaşık 12 gün sürecek Kış Okulu TÜGVA Bulancak Vakıf Binası ve velilerin talebi üzeri Bulancak Millet Bahçesinde 100’e yakın gencin katılımıyla başladı. Kur’an-ı Kerim, Değerler Eğitimi ve Sosyal Etkinliklerin olacağı Kış Okulu açılışına katılan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Hayat kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bugün her zamankinde daha fazla öğrenmek, okumak en önemlisi anlamak zorundayız. Daha birkaç gün önce Müslümanların en kutsalı olan Kur’an-ı Kerim’e yapılan alçak saldırıya şahit olduk. Şüphesiz Allah dinini ve kitabını koruyacaktır. Kur’an-ın bizim tarafımızdan korunmaya ihtiyacı belki yoktur ancak bizim O’nun tarafından korunmamıza ihtiyacımız vardır. Bugün İsveç’te Türkiye konsolosluğu önünde yaşanan hadiseler gösteriyor ki İslam’ın sancağı Türkiye’dir. Ve Allah’ın izniyle bu gençliktir. Bizler gençliğimize güveniyor ve inanıyoruz.” dedi.

Kış Okullarımız ve buna benzer eğitimlerin bugün daha önemli olduğunu söyleyen Göktekin “Kış Okullarımıza tercih eden tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyoruz. Bizler bu mini tatilde çocuklarımıza hayat kitabımız öğretirken öz değerlerimizi de anlatmaya ve bunları yaparken onlarla tatil yapmaya gayret edeceğiz.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım