Giresun Haberleri

Üniversite Binayı Geri Almakta Kararlı

0

Eski rektörlük binası elinden alınan Giresun Üniversitesi Senatosu binayı geri almakta kararlı görünüyor. Kendilerinden habersiz olarak üniversiteye tahsisli binası elinden alınan üniversite yöneticileri toplanarak mücadele etme kararı aldılar. Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can başkanlığında toplanan Giresun Üniversitesi Senatosu 19 Aralık 2022 Pazartesi günü yaptığı toplantıda oybirliği ile kararlar kamuoyuna açıklandı.

Kararda “Giresun Defterdarlığı ile Giresun Üniversitesi Rektörlüğü arasında 09.06.2015 tarihinde yapılan protokol ile “eğitim, sağlık ve sosyal amaçlı olarak kullanılmak” üzere Üniversitemize tahsis edilen tarihi Rektörlük Binasının tahsisi, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 15.12.2022 tarih ve 5272003 sayılı yazısı ile kaldırılmıştır.

Fındık ve Giresun temalı belge müzesi olmasını tüm paydaşlarımız ile birlikte planladığımız ve bu amaca uygun proje kapsamında onarım yaptırdığımız tarihi Rektörlük Binasının yeniden Üniversitemize tahsisi için hem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü nezdinde gerekli girişimlerin yapılmasına, hem de hukuki sürecin başlatılmasına;

Gereğinin Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı ve Hukuk Müşavirliği’nce yerine getirilmesine oy birliği ile karar verildi” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım