Giresun Haberleri

Üsküdar Giresunlular Derneği’nde Yeni Dönem Başlıyor

0

Üsküdar Giresunlular Derneği’nde yapılan 2. Kongre ile başkanlığa getirilen Rahman Karahan bir açıklama yaparak kendilerine gösterilen teveccühe teşekkür ederek görev devraldığını belirtti.

Karahan yaptığı açıklamada “Öncelikle görevi devraldığımız yönetim başkanımız Coşkun Çalık, Kurucu Kadın Kolları Başkanımız Özgür Karaman ve şimdiki başkanımız Yeter İncirkuş Hanımefendiye ve Kurucu Gençlik Kolları Başkanımız Esra Selvan Hanımefendiye ve şimdiki başkanımız Ersin Ahmet Öztürk kardeşime tüm emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Bununla birlikte üç kademede başkanları ile beraber yol yürümüş her kademedeki Başkan Yardımcıları ve Yönetim Kurulu üyelerine, Üsküdar’ın Giresunluları olarak göstermiş oldukları tüm katkı ve katılımlarından dolayı gönülden teşekkür ediyorum, Allah her birinden razı olsun.

Hiç şüphe yoktur ki bir bayrak değişimi gerçekleşse de tam bir birlik ve beraberlik içerisinde Allah’ın izniyle yine el ele, kol kola kaldığımız yerden devam edecek, yine başarılı çalışmalara Üsküdar Giresunlular Derneği çatısı altında imza atacağız.

Yapılan kongre ile yeni yönetimimizi oluşturduk ve de yeni yönetimle birlikte yapılan yoklama ve istişareler sonucu Üsküdar Giresunlular Derneği’nin yeni dönem başkanı olarak uygun bulunduk.

Bugünden itibaren Allah izin verirse bize güvenen insanları mahcup etmeyerekten milli ve manevi değerlerimize, örf ve adetlerimize, gelenek ve göreneklerimize en güzel şekilde sahip çıkarak Üsküdar’da yaşayan hemşerilerimizin eli ayağı, gözü kulağı olacağız. Üsküdar’da yaşayan hemşerilerimizin, ticarette siyasette ve bürokrasi de nüfusu kadar hak ettiği nüfusa sahip olması noktasında kararlı olacağız.

Bunu gerçekleştirirken bir dernek kimliği taşımanın bilinci ile siyasi olmadan, tarafsız kalan çizgimizi değiştirmeden vatan haini olmayan tüm siyasi partiye gönül vermiş hemşerilerimiz ve bizim gibi düşünen ya da düşünmeyenleri ayni samimiyet, aynı muhabbetle kucaklıyor olacağız.

Bu konuda hiçbir Giresunlu hemşerimizin şüphesi olmasın ve emin olmalılar ki bize verilen bu görevi hakkıyla en iyi şekilde tamamlayıp bizden sonraki yönetime devir akdini yine ilk günkü kararlılıkla gerçekleştireceğiz. Bu konuda tüm kamuoyunun huzurunda sizlere sözünü vermekteyim.

Yeni yönetim kurulumuzla birlikte görev almış ya da resmi görev alamasa da desteğini esirgememiş bu derneğe emek vermiş herkese açık yüreklilikle teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım