Giresun Haberleri

Vatandaşlarımıza İnsanlık Onuruna Yakışan Bir Yaşam İstiyoruz

0

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, İnsan Hakları Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Bektaş mesajında “10 Aralık 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi‘nin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu‘nda kabulünün üzerinden geçen 72 yıl boyunca insan ve birey odaklı, eşitlikçi, özgürlükçü bir toplumsal düzen, bütün insanlığın ortak özlem ve beklentisi olmaya devam etmektedir.

Ne yazık ki ülkemizde ve dünyada  insan hakları alanındaki gelişmeler henüz beklenen hıza ulaşamamaktadır.  Demokrasi ve özgürlüklerin hızla yok edildiği, insan haklarının teminatı olarak kabul ettiğimiz yasaların ve yargı kararlarının tanınmadığı bir ortamda üzülerek söylemek gerekir ki beklenen hıza ulaşmak da mümkün olmamıştır.

Diğer yandan insanca yaşamanın idari bir lütuftan ziyade insan olmanın doğal bir sonucu olduğunun kabulü gerekmektedir. Doğuştan gelen farklılıkların, yaşanılan coğrafyanın, statünün ve ekonomik durumun ötesinde her sınıfın eşit haklara sahip olması devletin ve onu temsil edenlerin en büyük ideali olmak  zorundadır.

Cumhuriyet Halk Partisi için insan hakları, savunulması ve geliştirilmesi gereken en yüksek toplum değerlerimizdendir. Partimizin bu konudaki nihai hedefi, Türkiye’yi dünyanın en uygar ve özgür ülkesi yapmaktır. Cumhuriyet Halk Partisi, yurttaşlarımızın haklarının savunuculuğunu halkımızdan aldığı güçle ödünsüz olarak sürdürecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı, Giresun İl İnsan Hakları Kurulu üyesi ve aynı zamanda bir hukukçu olarak tüm vatandaşlarımızın insanlık onuruna yakışan bir yaşam sürdüğü, sağlıklı ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım