Giresun Haberleri

Yalova Giresunlular Derneğine Anlamlı Ziyaret

0

Giresun’da meydana gelen sel felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Yalova Malatyalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yalova Giresunlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne, geçmiş olsun ve taziye ziyaretinde bulundu.

Malatyalılar Derneği Başkanı Haydar Çelik ve yönetim kurulundan oluşan heyetin ziyareti, Yalova Giresunlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Mustafa Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan sosyal tesislerinde gerçekleşti. Gelen heyeti Başkan İbrahim Arslan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Malatyalıları temsilen konuşan Başkan Haydar Çelik; “Yaşanan afet çok büyük bir yıkıma ve can kayıplarına sebep olmuştur. Bu afetten zarar gören tüm Giresunlu kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi arz ediyorum. Ayrıca hayatını kaybeden kardeşlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbimiz geride kalan yakınlarına sabırlar ihsan eylesin” dedi.

Giresunluları temsilen, gelen heyete teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan İbrahim Arslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti ve şu ifadelere yer verdi; “Biz Yalova’da yaşayan Giresunlular olarak daima Malatyalı kardeşlerimizle iç içeyiz ve her zaman dayanışma halindeyiz. Böyle zor anımızda yanımızda olmaları bizleri çok memnun etti. Rabbimiz kimseye böyle acıları yaşatmasın” dedi. Daha sonra hayatını kaybedenlerin ve tüm geçmişlerimizin ruhuna atfen Fatiha  okunduktan ve yapılan ikramların akabinde, misafirler uğurlandı.

Yalova Giresunlular Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetimi, toplanarak bölgeye yapılabilecek ne tür yardımlar olabileceği yönünde müzakerelerde bulunduktan sonra toplantı sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım