Giresun Haberleri

Yarım Saatlik Yağışta Giresun Gölete Döndü

0

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş yazılı açıklama yaparak, yağan yağış karşısında hiçbir hazırlık yapılmadığını söyleyerek yetkilileri göreve davet etti.

Yapılan açıklamada “Salı akşamı yaklaşık yarım saat süren yağışla yollar gölete döndü. Özellikle Atatürk Meydanı önü, KYK Erkek Öğrenci Yurdu önündeki şehir içi ve karşısındaki şehirlerarası yol, Teyyaredüzü, Kumyalı, Yeniyol başta olmak üzere şehrin birçok bölgesinde yağış sonucu maddi zararlar meydana geldi.

Yağışlı bir bölgede yaşamamıza rağmen ne yazık ki hiçbir ön hazırlık planlaması yapılmadığını, kanalların önceden yeterince ve düzenli temizlenmediğini görüyoruz.

Yağış anında uygulanacak bir eylem planı olmaksızın her yağmurda belediye çalışanlarını selin-suyun içine sokarak günü kurtarmak çözüm değildir. Neyse ki yağışın kısa sürmesi ve özellikle trafik polislerimizin fedakâr çalışmaları ile daha büyük kayıpların önüne geçmiştir. Ancak yetkilileri uyarıyoruz; yoğun yağış alan şehrimizde yarın daha uzun süreli yağışlarla yine karşılaşacağız. Sürdürülebilir önlemler alınmadan sadece anlık müdahalelerle işi geçiştirmek yarın daha büyük zararlara sebep olacaktır” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım