Giresun Haberleri

YTÜ Dekan Atamalarında Giresunlular Öne Çıktı

0

Giresun ve Tirebolu’nun akademik anlamda iki değeri Yıldız Teknik Üniversitesinde yapılan dekan atamalarında görev aldılar. Prof. Dr. Halit Keskin, Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına atanırken Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz da Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi dekanlığına yeniden atandı.

Aslen Tirebolu Kuskunlu Köyü’nden olan, Tirebolu Dernekler Federasyonu(TİRDEF) başkanlığı da yapan Prof. Dr. Halit Keskin Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına, Tirebolu Ataköy nüfusuna kayıtlı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanlığına yeniden atandı.

Konuyla ilgili olarak Tirebolu Dernekler Federasyonu(TİRDEF) tarafından yapılan açıklamada “TİRDEF önceki dönem Genel Başkanlarımızdan Prof. Dr. Halit Keskin hocamız YTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına, yine çok değerli hocamız Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanlığına atanmışlardır.

Giresun ve Tirebolu’muzun markasına akademik ve pek çok yönden başarılı katkıları olan çok değerli her iki hocamıza da üstün başarılar diliyoruz” denildi.

Her iki güzel insana yeni görevlerinde başarılar dileriz. Bilindiği gibi Yıldız Teknik Üniversitesi önceki dönem rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin de Tirebolu Aslancık Köyü’nden idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım