Giresun Haberleri

Yurtdışından Gelen Son Kafile Memleketlerine Uğurlandı

Rusya'dan ilimize gelerek, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Giresun Gülpembe Hatun Öğrenci Yurdu'nda 14 günlük karantina sürecini tamamlan vatandaşlarımız memleketlerine uğurlandı.

0

Rusya’nın başkenti Moskova’dan kalkan THY’na ait uçakla 29 Nisan Çarşamba günü Ordu-Giresun Havalimanına, oradan da otobüslerle Giresun’a getirilerek, 14 günlük karantina sürecini tamamlayan 127 vatandaşımız, 10 otobüs ve 4 özel araçla memleketlerine gönderildi.

Pandemi ile mücadele ederken, yurt dışından gelerek ilimizde yurtlarda misafir ettiğimiz ve 14 günlük izolasyona tabi tatulan vatandaşlarımızdan; 2–3 Nisan tarihlerinde Kuveyt’ten gelen 512 vatandaşımız 16–17 Nisan tarihlerinde, 20 Nisan tarihinde Almanya’dan gelen 210 vatandaşımız 5 Mayıs tarihinde, 24 Nisan tarihinde Hollanda’dan gelen 311 vatandaşımız 8 Mayıs tarihinde ve 29 Nisan tarihinde Rusya’dan gelen 127 vatandaşımız ise 14 günlük izolasyon sürecinin ardından 13 Mayıs tarihinde selametle evlerine uğurlandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım