Giresun Haberleri

Zabıta Ekipleri Pazar Yerinde HES Kodu Denetimi Yaptı

0

Giresun Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında, Cinahmet Pazarı’nda tezgâh açan pazarcı esnafına ve vatandaşlara yönelik ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden alınması zorunlu olan HES Kodu denetimi gerçekleştirildi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar esnafının ve pazara gelen vatandaşların HES kodlarını sorgulatarak, HES kodu olmayan esnaf ve vatandaşları uyarırken, HES kodu olmayanlara yardımda bulunarak HES kodu almalarını sağladı. Ekipler, maske mesafe ve hijyen konusunda da esnaf ve vatandaşlara hatırlatmalarda bulundu.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, son dönemde artış gösteren koronavirüs oranları nedeniyle denetimlerin sıklaştığını ifade ederek, “HES Kodu denetimlerinde durumu riskli ya da pozitif çıkanların pazaryerlerinde satış yapmasına izin verilmiyor. Gerekli tedbirler alınarak bölgeden uzaklaştırılıyor ve sağlık ekiplerine bilgi veriliyor. Denetimlerimiz devam edecek. Maske mesafe ve hijyen kurallarına uyarak bu süreci hep birlikte atlatacağız” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım