Giresun Haberleri

Aybar, Öncelik İlçemin ve Halkımın Dedi

0

Sağlık sorunları nedeniyle İstanbul’da tedavi gören Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar ilçesinde doğal afet yaşandığını öğrenir öğrenmez tedaviyi yarım bırakarak aynı gün Alucra’ya dönüş yaptı.

Alucra ilçemizde yaşanan sel felaketini duyunca önce ilçem diyerek tedavisini yarım bırakan Belediye Başkanı Aybar, Alucra’da zarar gören noktalarda incelemelerde bulundu.

Başkan Aybar belediye ekipmanları ve Şiran ilçesi ile Yeşilbük Beldesi’nin transfer ettiği itfaiye ve personellerle  enkaz temizleme çalışmalarına hız verdi.

Toplamda 8 ekipman aracı 3 belediyeden oluşan 70 personelle sahada bulunan enkazları kaldırtarak Alucra cadde ve sokaklarını temizletti.

Yaşanan doğal afetle ilgili açıklamada bulunan Aybar “İlçemizde 26.06.2021 Cumartesi günü aşırı yağış sonucu kuru derelerimizde meydana gelen sel afetini, çevre ilçe belediyelerimizin destekleriyle normale döndürüyoruz.

Zarar gören vatandaşlarımıza ve tüm ilçe halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletir desteklerini esirgemeyen kamu  kurumlarımıza ve personellerimize teşekkürü bir borç bilirim. Rabbim tekrarını yaşatmasın inşallah” ifadelerinde bulundu.

Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar aynı gün Şebinkarahisar ve Çamoluk ilçelerinde yıldırım düşmesi sonucu hayvanları telef olan çiftçilere ve ilçelere geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım