Giresun Haberleri

Bu Deprem Son Olsun… Bu Deprem Ders Olsun…

0

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Necati Tığlı, “Umarım İzmir’deki Deprem Ders Olur” dedi.

30 Ekim Cuma günü Seferihisar açıklarında meydana gelen ve İzmir’in Seferihisar ilçesinde tsunamiye neden olan Bayraklı ile Bornova ilçelerinde büyük yıkıma, yüzden fazla insanın ölümüne ve binden fazla insanımızın yaralanmasına neden olan deprem bir kez daha yapılaşmanın ve denetim mekanizmasının eksikliğini ortaya koydu.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Giresun’da yaşanan sel afetinden sonra çaresiz kalan vatandaşların nasıl zor durumda kaldığını bildiğim için ve arama kurtarma çalışmalarını yerinde görüp acılı insanlarımızın yanında olmak için İzmir’e gittiğini” söyledi.

İktidar Hâlâ Siyasi Propaganda Derdinde

Yıkılan binaların altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için gece gündüz, yorulmadan canla başla çalışan tüm kurumların arama kurtarma ekiplerine sonsuz bir minnettarlık duyduğunu ifade eden Tığlı, “Arama kurtarma ekiplerini yavaşlatan tek şeyin, bu gibi afetler yaşandığı zaman ortaya çıkan bakanların sağa sola direktif yağdırmaları, enkazı dinleme sırasında sessizliği bozan telefon görüşmeleri iktidarın afet bölgelerinde nasıl bir resim bıraktığını gösteriyor. Benim tespitim, iktidar siyasi bir algı yaratma kaygısındayken hiç bir ayrım gözetmeksizin işbirliği içinde olan vatandaşlarımızın tümü bir canı daha yaşatma telaşındaydı” dedi.

CHP’li Tığlı, “Seferihisar’ın Sığacık mahallesinde vatandaşların, esnafın ve tekneleri alabora olan balıkçıların zor durumda olduklarını ifade ederken Bayraklı ve Bornova’da yıkılan binaların altından sağ çıkartılan Elif ve Ayda ile umutlar yükseltse de yok olan hayatlar, dağılan haneler, yitip giden yarınlar ve çaresizlik yine akıllara iktidarın yıllardır kentleşme, kent yapısı ve deprem hazırlarında nasıl bir yol izlediğini getirdi” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım