Giresun Haberleri

Çıtlakkale’deki Doğalgaz ve Altyapı Sorunu Derhal Çözülmelidir

0

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Örgütü Çıtlakkale Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Ziyaret, İl Başkanı Fikri Bilge ve Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş’ın yanında İl Başkan Yardımcısı Onur Konar, İlçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Demiral, İl Genel Meclisi Üyesi Türker Salbacak ve Belediye Meclisi Üyesi Fuat Köse’nin de katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantı ile ilgili basına açıklama yapan Merkez İlçe Başkanı Murat BektaşÇıtlakkale Mahallemizde devam eden altyapı problemlerinin derhal çözülmesini istiyoruz. Özellikle yağmur yağdığında mazgalların yetersizliği nedeniyle suyu çekmemesi zemin katlarda oturan vatandaşlar için tehlike oluşturmaktadır.

Bölgede doğalgaz çalışmalarının söz verilmesine rağmen halen bitirilemediğini, verilen güvence nedeniyle katı yakıt almayan mahalle sakinlerinin kömürde yaşanan fiyat artışı nedeniyle iki kez mağdur olduğunu görüyoruz. Yetkililerden bu mağduriyetin derhal giderilerek mahalle sakinlerimizin kış dönemi mağdur edilmemesini bekliyoruz. Yine doğalgaz nedeniyle açılan ve hala çukur halde duran yolların asfaltlanması gerekmektedir.

Yine Batlama Deresi üzerinde yapılan perde duvarın yarım kalması, kurumların bu konuda sorumluluğu birbirine atması nedeniyle bir başka mağduriyet konusudur. Perde duvarın yapımı için gerekli çalışmaların başlatılması gerekmektedir.

Mahalle sakinlerinin özellikle talep ettiği bir diğer husus ise bölgedeki lağım suyunun yağmurlama su kanalları ile birleştirilerek 6-7 noktadan Batlama Deresine bırakılması nedeniyle hem çevre sağlığı açısından hem de ağır koku nedeniyle oluşan rahatsızlığın giderilmesidir.

Güvenlik nedeniyle yaklaşık 3 ay önce kaldırılan çocuk parkının tekrar konulması gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyetlerin giderilmesini yetkililerin dikkatine sunuyor konunun yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz. Anladım